Ürünler / Ürün Listesi / Ürün Bilgisi
Katı Yakıtlı Kat Kalorifer Kazanı
  Altıntaş Isı  Katı Yakıtlı Kat Kaloriferi (AKK)
  Altıntaş Isı teknoloji ve ekonomiyi bir arada sunuyor.
  AKK serisi kat kaloriferi, villalar, bağımsız konutlar ve apartman dairelerinde, katı yakıtla konforlu ısıtma sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Maksimum ısıtma gücü 25.000, 35.000 ve 50.000 kcal/h olan 3 farklı modelde üretilen  AKK serisi kat kaloriferleri, yanmaya kumanda eden fanı, manüel kumanda panosu ve santigratlı hidrometresi ile paket olarak teslim edilmektedirler. 0-16 mSS bölüntülü hidrometre ile tesisat basıncı, termometre ile de tesisat suyu sıcaklığı doğrudan gözlenir.
  AKK serisi kat kaloriferi, üç geçişli olarak üretilmektedir. Üç geçişli duman boruları sayesinde duman kazan içerisinde daha fazla yol almakta ve ısı transferi daha fazla olmaktadır. Kazan verimi maksimum düzeyde olmaktadır. Bu verime bağlı olarak iki geçişli kat kaloriferlerine göre % 20 daha fazla yakıt tasarrufu yapmaktadır. Baca gazı sıcaklığı düşük olduğundan dolayı çevreci özelliğe sahiptir. Özel baca sandığı sayesinde üç geçişle kompakt bir tasarım oluşmakta, kazan temizliği kolay ve güvenli olarak yapılmaktadır.
  Kömür gibi nem oranı çok yüksek ve korozif bir yakıtla uzun yıllar sorunsuz bir şekilde ısınmak için, birinci kalite sac ve özel kazan duman borusu en doğru çözümdür. Fuel-oil veya motorinde %1, doğal gazda %17 oranında bulunan nem oranı, kömürde cinsine bağlı olarak %55'lere kadar çıkmaktadır. Bu da kömürün özellikle ilk yanma esnasında kazan malzemesi üzerinde önemli bir korozif etki yaratmasına neden olur. Bundan dolayıdır ki katı yakıtlı kat kaloriferi alırken fiyatından çok kullanılan sacın kalitesine ve duman borularının et kalınlığına bakılmalıdır.
  Kumanda panosu sayesinde doğru zamanda çalışan pompa kazan üzerindeki şok gerilmeleri azaltır. Hareketli ızgara ve ateş kapısı tasarımı, kül birikmesini önleyerek kazanın ömrünü uzatır.
  Kazan kül boşaltma sistemi sayesinde, kazanın bulunduğu mekan kirlenmeden hızlı bir şekilde kazan içerisindeki kül boşaltılabilir. Kazan yan tarafındaki silkeleme kolu vasıtasıyla ızgara üzerinde biriken külün kül kutusuna inmesi sağlanır. Temizliği pratik ve kolaydır.
  Manüel kumanda panosu, kazan sıcaklığının izlenmesini ve kontrolünü sağlar, fan ve pompayı kontrol eder. Tüm modellerde fan üfleme hızının, manüel olarak beş ayrı devirde kontrolü ve otomatik kontrol seçeneği ile yakma kolaylığı sağlanır ve tesisat suyu sıcaklığı istenilen değerde tutulur. Kazan içinde sirküle olan sekonder hava kömürün tamamen yanmasını sağlar. Fan ve pompa ile yapılabilen yanma kontrolü, kazanın uyumaya alınabilmesini ve tekrar yanmasını sağlar.
  Manüel pano tarafından, fanın üfleyeceği hava miktarı, tam otomatik olarak, ayarlanan tesisat suyu sıcaklığına göre ayarlanır. Gerektiği kadar hava üfleyerek, enerjinin en ekonomik şekilde kullanılmasını sağlar. Manüel pano, tesisat suyu sıcaklığı, ayarlanan sıcaklığın altına düşmesi durumunda, fan ve sirkülasyon pompasının çalışmasına izin vermeyerek, gereksiz enerji kaybını önler.
 Teknik Özellikler
  25.000 kcal/h, 35.000 kcal/h 50.000 kcal/h arası üç ayrı kapasite aralığı
  Üç geçişe sahip kompakt tasarım.
  Döküm ızgaralar sayesinde her tür kömür çeşidinde tam yanma
  Az yakıt ile yüksek verim
  Mekanik termostatlı, fanlı ve pompalı modeller
  Ürünlerimiz 3 yıl ALTINTAŞ ISI garantisi altındadır.
© 2010 kaltintasisi.com.tr Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.